Otazníky kolem sesazení V. Železného z postu šéfa TV Nova

Vladimír Železný už zřejmě není šéfem televize Nova. Z funkce generálního ředitele i jednatele ho totiž odvolala společnost CET 21, která je majitelem licence na vysílání. Tvrdí to její jednatel Aleš Rozehnal. Podle tiskového mluvčího CET 21 Martina Chalupského však Železný ředitelem zůstává. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání ústy svého mluvčího připomíná, že změny v CET 21 musí schválit, jinak nenabydou právní moci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Železný | Foto: Česká televize

To, že byl Železný odvolán, oznámil jednatel CET 21 Aleš Rozehnal. Ve faxu, který poslal, se píše, že usnesení přijali společníci CET 21 dvaapadesáti procenty hlasů. Podle informací Radiožurnálu za tímto krokem stojí Edikon - tedy firma Aleše Rozehnala a Libuše Šmuclerové, a pak další akcionáři: Josef Alan, Vlastimil Venclík a Peter Hunčík. Mluvčí Novy Martin Chalupský se prý zprávu dozvěděl od novinářů. Libuše Šmuclerová však zůstala na straně Vladimíra Železného.

Železný podle Rozehnalova faxu skončil proto, že je potřeba změnit řízení společnosti a také narovnat vztahy mezi CET 21 a ostatními firmami, které se podílejí na zajišťování vysílání TV Nova. Odvolání provází řada nejasností.

Tiskový mluvčí CET 21 Martin Chalupský však později uvedl, že Vladimír Železný je nadále ředitelem Novy. Podle Chalupského Nova zároveň požádala o policejní ochranu. Zaměstnanec advokátní kanceláře právníka Aleše Rozehnala totiž dnes ve spolupráci se soukromou ochrankou obsadil pražské kanceláře v budově České produkční 2000, která je servisní organizací Novy.

Zůstávám ředitelem televize Nova - řekl dnes Vladimír Železný. Jednoznačně tak odmítl, že by měl na svém postu končit. To ale tvrdí jednatel držitele licence - CETu 21 - Aleš Rozehnal. Jak dnes oznámil, společníci CETu rozhodli svým usnesením mimo valnou hromadu Železného odvolat. Železný je odhodlán ve televizi řídit i dál - Rozehnal podle něj zneužil plných moci, které kdysi dostal k úplně jiným úkonům.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Železný: Nova je řízena jako předtím

"Veškeré úkony jsou však podle právních expertů zcela neúčinné. Protože se ani neporadili s vlastníky. Myslím, že Aleš Rozehnal. který stojí za tímto okruhem, udělal nejhorší rozhodnutí svého života. Nova vysílá v klidu dál a je řízena tak, jak byla řízena," řekl Vladimír Železný Radiožurnálu. Železného podpořila i další jednatelka CET 21 a programová ředitelka Novy Libuše Šmuclerová.

Mluvčí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Pavel Barák uvedl, že Vladimír Železný zůstává jednatelem společnosti CET 21. Přestože ho v pátek společnost mimo valnou hromadu odvolala z funkce svého jednatele i generálního ředitele, musí totiž odvolání schválit Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Jinak nenabyde právní moci. Řádné jednání rady má být až 27. června.

O napjaté atmosféře na Barrandově svědčí i to, že členové ochranky Vladimíra Železného kolem páté hodiny odpoledne násilím vyvlekli z budovy TV Nova ochranku jednoho z vlastníků CET 21 Petra Kršáka. Při potyčce mezi členy obou bezpečnostních služeb prasklo sklo ve vchodových dveřích budovy. Po incidentu přijeli na místo policisté ze zásahové jednotky.

Milan Kopp, Pavla Kvapilová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme