Otazníky nad vojenskou rozvědkou

Po odvolání Josefa Prokše z čela vojenské rozvědky se znovu hovoří o tom, že krize této tajné služby se prohlubuje. Prokš navíc neodešel ze svého postu dobrovolně. Vedení armády mu - podle informací Radiožurnálu - vytklo, že nemá koncepci, jak službu reformovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vojáci nad mapou | Foto: Armáda ČR

Stínový ministr obrany ODS Petr Nečas k odchodu Prokše říká: "Dostal na vybranou, buď podá sám žádost o odvolání z funkce, a pak dostane zajímavý a lukrativní post vojenského přidělence při naší misi u Organizace spojených národů, nebo bude z funkce v podstě bez náhrady odvolán."

Bývalý šéf armádní rozvědky Andor Šándor se domnívá, že za desítkami lidí, kteří za poslední dva roky z rozvědky odešli, teď budou následovat další. Služba by ale podle něj potřebovala naopak stabilizovat, a to zvlášť kvůli hrozbě terorismu.

K odchodu Prokše někdejší velitel tajné služby Šándor dodává: "Byl vybrán ve spěchu, ten výběr zcela neodpovídal jeho tehdejší zkušenosti. On, pokud vím, tak o tu funkci nejevil žádný velký zájem. To, myslím, v mnohém determinovalo i ten jeho výkon."

Jan Hrbáček, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme