Otazníky nad vojenskou rozvědkou

Po odvolání Josefa Prokše z čela vojenské rozvědky se znovu hovoří o tom, že krize této tajné služby se prohlubuje. Prokš navíc neodešel ze svého postu dobrovolně. Vedení armády mu - podle informací Radiožurnálu - vytklo, že nemá koncepci, jak službu reformovat.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vojáci nad mapou

vojáci nad mapou | Foto: Armáda ČR

Stínový ministr obrany ODS Petr Nečas k odchodu Prokše říká: "Dostal na vybranou, buď podá sám žádost o odvolání z funkce, a pak dostane zajímavý a lukrativní post vojenského přidělence při naší misi u Organizace spojených národů, nebo bude z funkce v podstě bez náhrady odvolán."

Bývalý šéf armádní rozvědky Andor Šándor se domnívá, že za desítkami lidí, kteří za poslední dva roky z rozvědky odešli, teď budou následovat další. Služba by ale podle něj potřebovala naopak stabilizovat, a to zvlášť kvůli hrozbě terorismu.

K odchodu Prokše někdejší velitel tajné služby Šándor dodává: "Byl vybrán ve spěchu, ten výběr zcela neodpovídal jeho tehdejší zkušenosti. On, pokud vím, tak o tu funkci nejevil žádný velký zájem. To, myslím, v mnohém determinovalo i ten jeho výkon."

Jan Hrbáček, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme