OBRAZEM: Veřejnosti se po více než půl roce otevřel Pražský hrad. K vidění jsou i dvě výstavy

Lidé od pondělí mohou po více než půl roce znovu navštěvovat Pražský hrad. Otevřel se celý jeho areál i některé objekty v něm, při vstupu ale stále zůstávají zátarasy. Kancelář prezidenta republiky uvádí, že policisté by neměli již návštěvníky kontrolovat plošně, pouze namátkově.

FOTOČLÁNEK Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Areál Hradu je přístupný denně od 06.00 do 22.00, zahrady a horní část Jeleního příkopu jsou již od dubna otevřeny denně od 10.00 do 18.00.

Lidé mohou na Pražský hrad stále přijít jen od Prašného mostu, z Hradčanského náměstí čtvrtým nádvořím a přes Opyš ve směru od Malostranské. Přes první nádvoří do Hradu vstoupit nelze, to je stále vyhrazeno jen pro odchod z areálu.

OBRAZEM: Pohled do Jeleního příkopu, Královských a Jižních zahrad. Veřejnosti se otevřou na Velký pátek

Číst článek

K vidění jsou dvě otevřené výstavy. V Jízdárně se koná velká mezinárodní výstava o Janu Amosovi Komenském, v Císařské konírně je výstava nejlepších prací ze soutěže Grafika roku 2020. Přístupný je jeden z prohlídkových okruhů, který zahrnuje katedrálu sv. Víta, Starý královský palác, baziliku sv. Jiří a Zlatou uličku s Daliborkou. 

Areál Pražského hradu byl v souvislosti s protipandemickými opatřeními uzavřen od poloviny loňského října, ze stejných důvodů se uzavřel na více než dva měsíce loni na jaře.

Během současné více než půlroční uzávěry Hrad umožnil lidem chodit na bohoslužby v adventním, vánočním, postním a velikonočním čase.

Počty návštěvníků uvnitř objektů jsou omezeny 15 metry čtverečními na osobu, maximální počty návštěvníků mají na Hradě oznamovat cedule před každým z objektů. Konat se zatím nemohou skupinové prohlídky.

René Volfík, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme