Termín otevření skiareálů v Česku je stále nejasný. ‚Situace neumožňuje rozhodnutí,‘ řekl Blatný

Vláda v pondělí nerozhodla, od kdy budou moci být v provozu lyžařská střediska. Současná epidemická situace zatím neumožňuje toto rozhodnutí přijmout, řekl na tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak fungují lyže? Nevíme.

Kdy se letos v Česku začne lyžovat zatím není jasné. | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Pixabay

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (oba za ANO) dodal, že zatím nebude zveřejněn ani manuál pro provoz zimních středisek. Blatný v pátek řekl, že skiareály by se v České republice měly otevřít od 18. prosince.

Rakousko od Štědrého dne otevře skiareály. Na turisty z rizikových oblastí ale čeká povinná karanténa

Číst článek

„Tento svůj návrh jsem stáhl z jednání vlády, proto o něm zatím jednáno nebylo,“ uvedl v pondělí. Pravidla pro provoz zimních středisek jsou podle Havlíčka připravena, konzultují se s provozovateli areálů. Zveřejněn bude ale až bude jasné, od kdy budou moci lyžařská střediska fungovat. Podmínky budou podle něj představeny s předstihem.

V Evropě se v posledních týdnech o provozu skiareálů bouřlivě diskutuje. Italský premiér Giuseppe Conte minulý týden oznámil, že v Itálii zůstanou lyžařské sjezdovky zavřené do 7. ledna. Záměr nechat lyžařská střediska přes vánoční svátky mimo provoz podporovala také Francie.

Naopak Rakousko chce sjezdovky otevřít od 24. prosince. Prakticky budou dostupné ale jen místním. Lyžaři z rizikových zemí budou totiž po vstupu do země muset podstoupit desetidenní karanténu. Lyžování bude možné dále například v Polsku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme