Otevřou špičky koalice možnost návratu J. Čunka do vlády?

V těchto chvílích by špičky koaličních stran měly v Kramářově vile jednat i o případném návratu předsedy KDU-ČSL Jiřího Čunka do vlády. Ten z ní odešel loni na podzim.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Čunek | Zdroj: ČTK

V listopadu ale žalobce jeho trestní stíhání v kauze údajné korupce zastavil. Lidovci proto žádají návrat svého šéfa do kabinetu.

Jiří Čunek dnes přišel jednat o naplnění koaliční smlouvy: "Podle koaliční smlouvy premiér a předseda příslušné strany diskutují, či dohadují odvolání nebo jmenování ministra, a to je první věc, se kterou sem jdeme. A ta druhá je, že si budeme muset znovu vyjasnit, zda jsme političtí oponenti nebo političtí partneři v koalici."

Nepřímo tak Čunek připomněl svou rozepři se šéfem Strany zelených Martinem Bursíkem. Na začátku sporu mezi nimi bylo vyjádření premiéra. Ten po novoročním obědě s prezidentem Klausem připustil, že na něj lidovci vyvíjejí kvůli návratu Jiřího Čunka do vlády tlak. To šéf lidovců záhy popřel. Lídr zelených ale ve vyjádření pro ČTK varoval, že rozpolcenost lidovců v otázce podpory prezidentského kandidáta by mohla zapříčinit kupčení s hlasy pro prezidenta Klause.

Očekává se, že šéfové koaličních stran budou ale hovořit i o důchodové reformě a o změnách ve zdravotnictví.

Milan Kopp, Martina Lustigová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme