Dvacet lidí se přiotrávilo oxidem uhelnatým, v nemocnici skončilo 14 z nich

Dvě desítky lidí se v noci na čtvrtek v bytovém domě v areálu Nového dvora u Kunovic na Uherskohradišťsku přiotrávily oxidem uhelnatým. Sanitky převezly do nemocnice celkem 14 osob, sdělil ve čtvrtek ráno mluvčí hasičů Roman Žemlička. Stav zraněných však nebyl vážný, doplnil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Jakub Omelka. Důvodem byly zplodiny spalin z elektrocentrály, které se rozšířily po celém domě.

Kunovice (Uherskohradišťsko) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

316139105_1455142082_221117-092238_ara.jpg

Dvacet lidí vykázalo příznaky otravy, 14 z nich skončilo v nemocnici | Zdroj: HZS Zlínského kraje

„V bytovém domě byl odpojen přívod proudu. Jeho obyvatelé tuto nepříjemnost vyřešili instalací elektrocentrály v suterénu domu bez dalších opatření. Zplodiny spalin z elektrocentrály tak pronikaly do všech prostor domu. Asi po týdenním používání jedna z obyvatelek přivolala zdravotníky, protože její dítě trpí nevolností. Zdravotníci po příjezdu zjistili, že už větší část obyvatel domu má příznaky otravy a začínají posedávat a polehávat ve společných prostorech domu,“ uvedl Žemlička.

Po příjezdu hasičů vykazovalo 20 lidí příznaky otravy oxidem uhelnatým. „Velitel zásahu požádal o příjezd dalších vozidel s kyslíkovými lahvemi. Na místě jsme tak měli celkem tři automobilové cisterny, které měly ve vybavení dostatečné množství kyslíkových lahví, a také jeden dopravní automobil pro případný odvoz zraněných osob,“ doplnil mluvčí hasičů.

Důvodem otravy byly zplodiny spalin z elektrocentrály v suterénu domu | Zdroj: HZS Zlínského kraje

Žemlička dodal, že následně přijely další sanitní vozy, ale také další hlídky Policie České republiky, protože bylo potřeba zmírnit napjatou atmosféru.

Hasiči odvětrali dům a pomáhali s přenosem lidí do sanitek. Žemlička dále popsal, že po odvětrání domu a po opětovném kontrolním měření byla zjištěná nulová koncentrace oxidu uhelnatého.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme