Kvůli otravám kebabem zaplatí majitel hradeckého bistra pokutu čtvrt milionu, podnik už je zavřený

Majitel bistra v Hradci Králové, ve kterém se začátkem června přiotrávily kebabem desítky lidí, musí zaplatit pokutu 250 tisíc korun. Rozhodnutí krajské hygienické stanice je pravomocné. Provozovatel Vladimir Angelkovik už bistro zavřel a na místě nyní funguje podnik jiného majitele.

Hradec Králové Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

O pokutě informovala ve čtvrtek Česká televize. Po požití kuřecího kebabu se zeleninou onemocnělo 81 lidí. Z nich 57 skončilo v hradecké fakultní nemocnici.

„Provozovatel bistra od nás dostal pokutu ve výši 250 000 korun,“ řekla ČT mluvčí hygieniků Veronika Krejčí. Před tím, než na místě začalo fungovat nové bistro, bylo nutné udělat kontrolní stěry. „Vše ale bylo negativní, takže z hygienického hlediska je už provozovna v pořádku,“ uvedla.

V Hradci Králové se kebabem přiotrávily desítky lidí. Nemocnice už na problém upozornila hygieniky

Číst článek

Zlatý stafylokok

Otravou se zabývala i policie, která ji vyšetřovala pro podezření ze spáchání přečinu ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti. Viníka otravy ale policie nenašla a případ v říjnu odložila.

Akutní otravu lidem způsobil zlatý stafylokok produkující střevní jed enterotoxin typu A. „Bakterii zlatého stafylokoka do provozovny zavlekl některý ze zaměstnanců v nějakém drobném kožním defektu,“ uvedla v říjnu policie. Z pozitivních výsledků stěrů z ranek na rukou jednotlivých zaměstnanců však podle kriminalistů nešlo zjistit, který ze zaměstnanců ji do prodejny prvotně zanesl, a kdo byl kontaminován až druhotně při práci.

Bistro v centru Hradce Králové zavřel v úterý 5. června odpoledne sám provozovatel poté, co v nemocnici přibývalo přiotrávených lidí. Hygienici následně uzavření provozovny potvrdili.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme