Požár průmyslových objektů v Otrokovicích je pod kontrolou. Jeden hasič se při zásahu zranil

  • Hasiči od středečního brzkého rána zasahují u požáru průmyslového objektu v Otrokovicích na Zlínsku. Vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu. Po zhruba čtyřech hodinách se jim podařilo požár lokalizovat, oheň už se dál nešíří.
  • Jeden hasič se při zásahu zranil. Příčina požáru ani výše škody zatím není známá, řekl mluvčí krajských hasičů Adam Fuksa.
  • Policie vyzvala občany, ať zavřou okna a nevětrají. Dodávky elektřiny jsou na některých místech přerušené.

Otrokovice (Zlínsko) (Aktualizováno: 13:44 23. 8. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden hasič se podle mluvčí záchranářů Zlínského kraje Gabriely Netopilové Sluštíkové popálil. „Hasič utrpěl popáleniny druhého stupně na ruce,“ uvedla mluvčí. Záchranáři ho odvezli do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

Oheň podle mluvčího hasičů Adama Fuksy stále hoří, ale je již pod kontrolou. U požáru několika průmyslových objektů zasahovalo zhruba 30 jednotek a zhruba 50 kusů techniky, včetně výškové. Některé hasiče již velitelé stáhli. Hustý dým byl vidět do vzdálenosti několik desítek kilometrů. 

Podle zlínských krajských hasičů na místě zůstávají i chemici s laboratoří, kteří měří koncentraci škodlivin ve vzduchu.

„Hořet začala autodílna, ale momentálně už jsou v plamenech v podstatě všechny objekty, které tam jsou,“ uvedl před devátou ranní mluvčí hasičů Adam Fuksa.

Oheň hasiči lokalizovali zhruba v 9.30. Hasiči zatím nemohli do objektu vstoupit, hasí shora pomocí výškové techniky. Požár byl nahlášen před 5.30.

Otrokovice na svém webu doplnily, že hoří dílny na třídě Tomáše Bati. Vyzvaly obyvatele, aby se lokalitě vyhnuli, a varovaly před dopravním omezením. 

Zavřená komunikace přerušila standardní trasu autobusové linky MHD č. 55, zavřené jsou zastávky Hurdisky a Moravní. Autobusy i trolejbusy jezdí po náhradních trasách, vznikají kvůli tomu maximálně desetiminutová zpoždění.

O objízdných trasách informujeme cestující na elektronických zastávkových panelech. Předpokládáme, že tento mimořádný režim bude platit po celý dnešní den, uvedl vedoucí dispečer Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Jan Tesař.

Podle Fuksy by lidé neměli větrat. Město také upozornilo, že na Baťově jsou kvůli požáru v některých lokalitách přerušené dodávky elektřiny. Později je ale začalo obnovovat.

„Jde o bývalý obchodní dům, byl postavený kolem roku 1931. Nyní je ve vlastnictví právnických osob,“ doplnila starostka Hana Večerková z ANO.

Michal Sladký, Roman Verner, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme