Ovčáček komentoval pití tuzemáku. Na facebooku přirovnal Evropskou unii ke třetí říši, píše Reuters

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček přirovnal Evropskou unii k nacistické třetí říši. Učinil tak na svém facebookovém profilu, kde se vyjadřoval k zákazu tuzemáku. Příspěvku si všimla zahraniční agentura Reuters, která o něm jako první informovala.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Ovčáček | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Říše se rozhodla, že se v protektorátě nebude pít tuzemák. A basta!“ napsal Ovčáček na svůj soukromý profil, kde sdílel rozhovor se šéfem Palírny U Zeleného stromu ohledně rizikových látek v rumové tresti.

Ostuda a nepřijatelný úlet, komentují politici Ovčáčkův výrok o Říši a Evropské unii

Číst článek

Podle Evropského úřadu pro bezpečnost potravin jsou v takzvaném rumovém éteru látky, které mohou narušit genetický materiál živých buněk.

Příspěvku si všimla agentura Reuters, která o něm napsala a mluvčího kontaktovala. Zpráva se z agentury postupně rozšířila dál a přebral ji například i deník New York Times.

Agentura se Ovčáčka ptala na vyjádření k facebookovému příspěvku. Prezidentův mluvčí řekl, že jeho slova jsou oprávněná, protože taková akce poškozuje pověst samotné EU.

„Ukazuje to na absolutní neschopnost Evropské komise,“ řekl pro Reuters.

Zpravodajská agentura Reuters ve svém článku upozorňuje nejen na komentář prezidentova mluvčího, ale i na specificky českou problematiku názvosloví týkající se tuzemáku. Ten nesmí být nazýván rumem, jelikož nemá základ ze třtiny.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček přirovnal na svém facebooku EU ke Třetí říši | Foto: Reprofoto facebooku Jiřího Ovčáčka

jra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme