Ovčáček: Sobotku dotlačili do sporu se Zemanem premiérovi poradci

Za sporem mezi prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Bohuslavem Sobotkou stojí podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka premiérovi poradci. Předsedu vlády měli přesvědčit k ostré reakci na Zemanovo vystoupení 17. listopadu na Albertově po boku představitelů extremistického Bloku proti islámu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Ovčáček | Foto: Filip Jandourek

Podle Ovčáčka premiéra Sobotku jeho poradci k vyjádřením na Zemanovu adresu dotlačili a ještě o tom veřejně mluví.

„Stačí si přečíst Hospodářské noviny a vyjádření Oty Novotného, poukaz na Vladimíra Špidlu, Tomáše Prouzu, jak nutili premiéra, aby to konečně tomu zlému Zemanovi nandal.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Bohuslava Sobotku dotlačili do sporu s prezidentem Milošem Zemanem premiérovi poradci. Tvrdí to hradní mluvčí Jiří Ovčáček

„Já jsem dokonce přesvědčen, že i pan premiér o tom vnitřně přesvědčen není,“ prohlásil Ovčáček ve vysílání Českého rozhlasu Plus.

Šéf poradců předsedy vlády Vladimír Špidla Ovčáčkova tvrzení odmítl. „Premiér je mimořádně silná politická osobnost a rozhoduje se sám,“ konstatoval.

Bohuslav Sobotka předminulý týden uvedl, že se prezident Miloš Zeman projevem 17. listopadu po boku představitelů extremistického Bloku proti islámu zařadil mezi populisty, kteří parazitují na obavách lidí z takzvaného Islámského státu a migrační krize.

Jiří Ovčáček: Mojí úlohou není jen tlumočit a 'papouškovat', ale také bránit stanoviska prezidenta

Číst článek

Podle prezidenta je současná uprchlická krize organizovaná invaze a premiér svým postojem k běžencům ohrožuje bezpečnost České republiky. Zeman by se prý navíc na jedno pódium s lídrem Bloku proti islámu Martinem Konvičkou postavil znovu. Konvička přitom čelí obvinění z podněcování k nenávisti za své výroky na sociálních sítích.

Věra Pfeifferová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme