Česko 0:0 USA

Ovčáček: Zeman názor na uprchlíky nezmění, naopak získal významného spojence Trumpa

Protesty a výpady proti imigrantům i lidem, kteří se jim snaží pomáhat. To v Česku kritizuje organizace Amnesty International ve výroční zprávě o stavu lidských práv ve světě. Lídři jako americký prezident Trump nebo maďarský premiér Orbán prý také používají politiku vyvolávání strachu. Amnesty International zmiňuje i českého prezidenta Miloše Zemana a jeho postoj k imigraci. Ke kritice se vyjádřil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček, podle něj se názory Zemana nezmění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Organizace českou hlavu státu kritizuje za používání protiuprchlické rétoriky a za vykreslování žadatelů o azyl jako hrozby - což je podle ní vyvolání strachu, svalování kolektivní viny a záměrné rozeštvávání lidí.

„Rozhodně nelze očekávat, že by pan prezident své názory změnil, naopak je velmi dobře, že získal v tomto směru významného spojence, nového amerického prezidenta Donalda Trumpa,“ řekl Ovčáček Radiožurnálu.

Amnesty International upozorňuje i na údajně přehnaná bezpečnostní opatření po vyhlášení výjimečného stavu ve Francii. Tvrdý postup po loňském neúspěšném puči zpráva vytýká Turecku. Moskvu pak organizace kritizuje za údajný boj proti nevládním organizacím. A například Británii Amnesty International vytýká růst útoků na imigranty po referendu o odchodu Spojeného království z Evropské unie.

Matěj Válek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme