Ověřený podpis je základem všech právních úkonů, zdůrazňuje prezident Zeman

Prezident Miloš Zeman se dnes vyjádřil ke svému požadavku 101 notářsky ověřených podpisů poslanců, které bude chtít od pravice jako důkaz podpory případné vlády stran bývalé koalice. Konstatoval, že při každém právním úkonu je obvyklé žádat notářské ověření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman | Foto: Reuters

„Úkon, který by mohl vést ke vzniku nové vlády, což je poměrně důležitá záležitost, by měl mít minimálně stejnou garanci, jako když si kupujete motocykl,“ řekl prezident Miloš Zeman.

Místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová, kterou koalice nominovala na premiérku a mohla by dostat šanci při případném druhém pokusu o sestavení vlády, ale Zemanovu podmínku už včera odmítla.

„Je to další krok, který jde zcela jasně proti parlamentním politickým stranám. My 101 hlasů máme, pan prezident o nich byl informován, ta listina je k dispozici komukoli, kdo ji chce vidět, ale v žádném případě nepůjdu k notáři a nenechám ji ověřovat notáři, protože tohle je naprosto neslýchané,“ reagovala včera Němcová. S postojem Miroslavy Němcové souhlasí i šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg či místopředseda ODS Jiří Pospíšil.

Naopak předsedkyně strany LIDEM Karolína Peake vnímá hradní požadavek jako legitimní, protože politické strany v posledních týdnech mění své názory na další postup.

Prezident Miloš Zeman také dnes podepsal petici, která žádá přijetí zákona o prokazování původu příjmů a majetku. Organizuje ji Strana práv občanů Zemanovci. Prezident je jejím čestným předsedou.

Marína Dvořáková, Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme