Ozbrojení lupiči přepadli v Brně auto převážející peníze

Skupina ozbrojených lupičů přepadla v noci na sobotu v Ostravské ulici v Brně-Slatině pracovníky bezpečnostní agentury, kteří převáželi ve služebním voze peníze. Pachatelé měli automatické zbraně a ukradli vyšší finanční částku, zřejmě několik milionů korun. Při přepadení nebyl nikdo zraněn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kriminalisté zajišťují stopy | Foto: Vladislav Galgonek

"Zatím neznámí pachatelé s motorovým vozidlem Audi černé barvy vytlačili vozidlo bezpečnostní agentury, která převážela finanční hotovost, donutili ho zastavit a pod pohrůžkou střelných zbraní posádku donutili vydat větší částku peněz. Pachatelé poté z místa odjeli," popsal Českému rozhlasu okolnosti přepadení mluvčí brněnské policie Zdeněk Lubas.

Bezpečnostní služba využívala k převozu peněz vůz Citröen Berlingo. Pachatelé byli podle všeho na akci dobře připraveni. Podle Zdeňka Lubase zaútočili kolem 22. hodiny, ve chvíli kdy auto s penězi projíždělo poblíž benzinové čerpací stanice Slovnaft směrem do centra Brna.

Policisté žádají případné svědky přepadení, aby se jim přihlásili na linku 158. Pátrají také po černém voze Audi, poškozeném na přední části a pravé straně, které pachatelé možná někde odstavili.

Počet pachatelů ani výši škody policie zatím nesdělila. Protože ale případ šetří nejen brněnská, ale i jihomoravská kriminálka, musí jít o škodu v řádu nejméně milionů korun.

Auta převážející větší obnosy peněz se stávají pro zloděje snadným terčem. V poslední době byly krátce za sebou přepadeny vozy České pošty - na Tachovsku a na Prostějovsku.

Jedno z největších loupežných přepadení se odehrálo loni v září na Evropské třídě v Praze 6. Lupiči tehdy přepadli obrněný vůz bezpečnostní agentury Group 4 Securitas a ukradli z něj 153 milionů korun, které převážel ze Citibank. Zloději zatím nebyli dopadeni.

Ivan Holas, Marika Táborská, Zuzana Kopuletá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme