P. Dostál: Komunisté by měli odsoudit milost Rostockovi

Ministr kultury Pavel Dostál vyzval komunisty, aby odsoudili milost lidickému vrahovi Maxi Rostockovi někdejším komunistickým prezidentem Antonínem Zápotockým. Učinil tak během pietního aktu k 59. výročí vypálení Lidic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu získal dosud utajované materiály, z nichž vyplývá, že Zápotocký dal tajně milost čtyřem nacistickým zločincům odsouzeným k trestu smrti. Jedním z nich byl i člen německých jednotek SS a velitel jednotky bezpečnostní služby v Kladně Max Rostock, který byl odsouzen za osobní účast na vyhlazení Lidic v roce 1942.

Jak Pavel Dostál řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu, pokud je skutečně pravda, že komunisté omilostnili nacistické zločince a dokonce jednoho lidického vraha, pak je důležité říci, že to byla hanebnost. Podle něho by se k odsouzení těchto milostí přidat i současní komunisté, pokud myslí vážně své tvrzení, že nechtějí mít nic společného se zločiny minulé éry.

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme