P. Dostál: Komunisté by měli odsoudit milost Rostockovi

Ministr kultury Pavel Dostál vyzval komunisty, aby odsoudili milost lidickému vrahovi Maxi Rostockovi někdejším komunistickým prezidentem Antonínem Zápotockým. Učinil tak během pietního aktu k 59. výročí vypálení Lidic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu získal dosud utajované materiály, z nichž vyplývá, že Zápotocký dal tajně milost čtyřem nacistickým zločincům odsouzeným k trestu smrti. Jedním z nich byl i člen německých jednotek SS a velitel jednotky bezpečnostní služby v Kladně Max Rostock, který byl odsouzen za osobní účast na vyhlazení Lidic v roce 1942.

Jak Pavel Dostál řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu, pokud je skutečně pravda, že komunisté omilostnili nacistické zločince a dokonce jednoho lidického vraha, pak je důležité říci, že to byla hanebnost. Podle něho by se k odsouzení těchto milostí přidat i současní komunisté, pokud myslí vážně své tvrzení, že nechtějí mít nic společného se zločiny minulé éry.

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme