P. Žaluda: ČD jednají o nákupu rychlíků s Rakouskými drahami

České dráhy jednají o odkoupení 16 luxusních rychlíkových souprav "railjet" s Rakouskými spolkovými drahami. Generální ředitel Českých drah Petr Žaluda to uvedl ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Žaluda, ředitel Českých drah | Foto: Marián Vojtek

Jak dodal, zatím jsou ve fázi, kdy hledají cestu, jak soupravy nakoupit bez výběrového řízení:

„Jednáme o tom, zda existují právní možnosti, to znamená, zda existuje možnost využít opce, které rakouské dráhy mají, druhá věc je ekonomická, to znamená musíme spočítat ekonomický model, zda jsme schopni nákup zaplatit.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Generální ředitel Českých drah Petr Žaluda ve Dvaceti minutách Radiožurnálu

„A třetí věc: všechny tyto věci musejí projít našimi orgány jako je dozorčí rada, řídící výbor. Pokud by se to podařilo, tak bychom měli velmi zásadně obnovený vozový park, co se týká mezinárodních spojů,“ uvedl Žaluda.

Předpokládaná cena 16 vlakových souprav je zhruba 4 a půl miliardy korun.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17:00 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Štěpánka Čechová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu.

Martin Veselovský, Jana Gulda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme