Pacienti s cukrovkou, rakovinou prsu nebo po infarktu budou dostávat v roce 2017 nové léky

Tabletka, která nahradí několik jiných, injekce proti cholesterolu nebo hormonální léčba rakoviny prsu. To jsou novinky, které budou lékaři předepisovat pacientům v novém roce, informovala Mladá fronta Dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Injekce (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka RGBStock

Vážně nemocní pacienti s poruchami metabolismu nebo po infarktu či mrtvici budou dostávat nové injekce, které jim sníží hladinu cholesterolu o 50 procent. Jen infarktů je v Česku za rok 23 tisíc.

Léčba jednoho pacienta novou injekcí vyjde sice přibližně na 200 tisíc korun ročně, na nové léky budou mít ale letos zdravotní pojišťovny víc peněz, tvrdí Mladá fronta Dnes.

Pacienti s roztroušenou sklerózou by mohli získat lepší pomůcky. VZP podpoří jednotlivce

Číst článek

Peníze budou mít pojišťovny i na hormonální léčbu rakoviny prsu. Ta je šetrnější než chemoterapie. Nový lék totiž blokuje pohlavní hormony, které podporují růst nádoru. S tím žije v Česku 70 tisíc žen. Podle onkologa Luboše Petruželky bude zavedení hormonální léčby rakoviny prsu přelomové.

Novinka čeká také diabetiky, kterých je u nás přes 800 tisíc. Dodnes museli brát různé pilulky. Občas si je spletli a snižovali tak účinnost léčby. Nově by měli brát jen jeden prášek, který v sobě bude mít látky jak na snížení cukru, tak váhy a další komplikace, které je potřeba u lidí s cukrovkou potřeba řešit.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme