Pacienti z Vrchlabí chtějí devitalizaci

Svaz pacientů a nemocnice ve Vrchlabí se ohrazuje proti rozhodnutí ministerstva zdravotnictví nepovolit devitalizaci. Zastánci léčby rakoviny takzvaným podvázáním nádoru kvůli tomu proto svolali mimořádnou tiskovou konferenci. Ministerstvo zdravotnictví ale tuto metodu nechce povolit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operace | Foto: Armáda ČR

Podle mluvčího resortu Otakara Černého hovoří v její neprospěch i výsledky zkoumání odborných společností. "Ty se shodli na tom, že metoda devitalizace není přínosná pro humánní medicínu a navrhují její další zkoumání na zvířatech. Tento názor předali vědecké radě a vědecká rada rozhodne co dál. V současném stavu je to tak, že rozhodne v neprospěch devitalizace."

Postoje zastánců devitalizace shrnul ředitel Horské nemocnice Krkonoše ve Vrchlabí Vladimír Dryml. "Devitalizace je jednou z metod, jak bojovat proti rakovině. Pokud současné výsledky i v těch nejhorším stádiích ukazují, že něco kolem 10 až 20 procent je účinných, stojí za to s touto metodou dále pokračovat. Jsou to čísla, která poskytla ta pracoviště, kterým ministerstvo dalo souhlas. Jsou to ti pacienti, kteří přežili."

Přehrát

00:00 / 00:00

Vladimír Dryml o přínosu

Markéta Kaclová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme