Policii se přihlásil klíčový svědek pádu dítěte z lanovky v Harrachově, pomohla výzva německých médií

Policie už získala výpověď klíčového svědka pádu šestiletého dítěte z lanovky v krkonošském Harrachově ze začátku ledna. Na základě výzvy v německých médiích se osmapadesátiletý Němec přihlásil sám v západosaském městě Werdau nedaleko Cvikova, řekla mluvčí policie Ivana Baláková.

Harrachov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lanovka (ilustrační foto) | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

Dívka utrpěla těžké zranění po pádu z osmimetrové výšky v sobotu 5. ledna dopoledne. Na čtyřsedačkové lanovce s ní jela nahoru babička a k nim si přisedl cizinec, který se policii před týdnem přihlásil.

Šestiletá dívka spadla z lanovky v Harrachově, vážně se zranila. Policie hledá svědky

Číst článek

„Popsal, jak probíhal úsek od nástupu po pád dítěte,“ uvedla Baláková. Muž vypovídal na policii v Německu. Město Werdau je od Harrachova vzdálené asi 300 kilometrů.

„Už jsme dostali přetlumočenou jeho výpověď. Vyšetřovatelka ji má k dispozici. Co je jejím obsahem, zatím nemůžeme říci, protože případ jsme neukončili. Je to ale klíčové svědectví,“ dodala Baláková. Policie pád dítěte z lanovky prověřuje jako nedbalostní delikt, nikdo zatím obviněn nebyl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme