Na Českolipsku se zřítilo dvoumotorové letadlo. Posádka havárii nepřežila

Při havárii letadla u Novin pod Ralskem na Českolipsku zemřeli dva lidé. Potvrdila to krajská záchranná služba. Kromě nich nikdo další v letadle nebyl. Policejní mluvčí Ivana Baláková uvedla, že šlo o dvoumotorové letadlo Cessna 421. Po pádu začalo hořet.

Noviny pod Ralskem (Aktualizováno: 12:30 26. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na místě zasahovalo  několik hasičských jednotek.

Na místě zasahovalo několik hasičských jednotek. | Zdroj: ČTK

Pád dvoumotorového letadla typu Cessna nahlásil policii svědek krátce před osmou hodinou ráno. Na místě zasahoval i vrtulník záchranné služby, potvrdil mluvčí krajské záchranné služby Michal Georgiev.

„Na místě byly tři pozemní posádky a jedna letecká záchranná služba Libereckého kraje. Na místě jsme měli dva pacienty, u kterých byla konstatovaná smrt, protože se jednalo o zranění neslučitelná se životem,“ uvedl pro Český rozhlas Liberec.

„Společně s policií a některými pracovníky Diama jsme vytvořili rojnici a hledali další osoby," uvedla krajská mluvčí hasičů Pavlína Bílková. Nikoho dalšího ale nenašli.

Hašení trvalo asi hodinu. Hasiči měli na místě osm jednotek.

Jan Charvát, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme