Pád skály v Liberci se obešel bez zranění

V Liberci se v noci sesunula skála na třípatrový činžovní dům v ulici Milady Horákové. Z objektu evakuovali hasiči sedm lidí, nikdo nebyl zraněn. Většina skály, která se zřítila hodinu před půlnocí, skončila na dvorku a na cestě za budovou. Přes noc hlídali místo policisté. To, jestli skála dům ještě ohrožuje, posuzuje v tuto chvíli statik.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasiči po zásahu | Foto: Jan Rosenauer

Větší část masivu, který se dal do pohybu hodinu před půlnocí, skončila na dvorku a na cestě za budovou. Jak vypadal zásah hasičů, popisuje vedoucí operačního střediska Martin Beneš. "Jednotka požární ochrany provedla po příjezdu na místo průzkum a evakuaci 7 osob v přízemí domu. Nikdo nebyl zraněn. Dále bylo místo předáno policii k zajištění prostoru a zamezení vstupu dalším osobám, protože stále hrozilo nebezpečí dalšího sesuvu saklního masicu. V současné době mají být na místě přítomni statici a geologický průzkum na zjištění, v jakém rozsahu se nachází skalní masiv, jestli ještě dojde k nějakému sesuvu."

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Jana Petrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme