Pád trojské lávky: policie obvinila dva lidi, architekt Stráský už proti stíhání podal stížnost

Policie obvinila dva lidi kvůli pádu trojské lávky z obecného ohrožení z nedbalosti. Informaci České televize potvrdil Radiožurnálu mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. Dvojici podle něj hrozí až osm let vězení nebo peněžitý trest. Jedním z obviněných je architekt lávky Jiří Stráský, sám to potvrdil Radiožurnálu.

Praha (Aktualizováno: 16:01 20. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V pražské Troji se 2. prosince 2017 odpoledne zřítila do Vltavy betonová lávka pro pěší, zranili se čtyři lidé. | Foto: Milan Malíček/Právo | Zdroj: Profimedia

„Trestní stíhání je vedeno proti dvěma osobám pro jednání, které bylo kvalifikováno jako obecné ohrožení z nedbalosti,“ uvedl Cimbala pro ČTK. Policie poslala informaci o obvinění z obecného ohrožení z nedbalosti dvěma lidem. Hrozí jim až osm let vězení. Jména ale nezveřejnila.

Jedním ze dvou obviněných kvůli pádu trojské lávky je její architekt Jiří Stráský. Ve středu odpoledne to sám potvrdil Radiožurnálu s tím, že jeho advokát už podal proti zahájení trestního stíhání stížnost.

Praha odškodní zraněné po pádu trojské lávky. ‚Je to o morální satisfakci,‘ říká jedna z přeživších

Číst článek

Obvinění podle právní kvalifikace porušili důležitou povinnost vyplývající z jejich zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo povinnost jim uloženou podle zákona.

Lávka se zřítila 2. prosince 2017 a zraněni byli čtyři lidé, z toho dva vážně. Město loni každému ze zraněných dalo 50 000 korun. Další odškodnění vyplatila dvěma ze zraněných pojišťovna, vedení Prahy s ní uzavřelo dohodu, podle které dostali peníze ještě před skončením policejního vyšetřování. Výši odškodnění pojišťovna nesdělila.

Praha chce v letošním roce zahájit stavbu provizorní lávky, která nahradí původní ve stejné trase. Spojí přes řeku ulici Pod Havránkou v Troji s Císařským ostrovem, hotova by měla být v únoru příštího roku. Nyní na místě funguje přívoz.

sap, kyk, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme