Pád ultralehkého letadla na Českokrumlovsku nepřežili dva lidé

Jednotky dobrovolných i profesionálních hasičů zasahovaly za Dolním Třebonínem na Českokrukrumlovsku. Na pole za obcí se tam zřítilo ultralehké letadlo. Při neštěstí zemřeli dva členové posádky. Letoun začal po pádu hořet a oheň se rozšířil i na pole.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nehoda ultralehkého letadla nedaleko Prostředních Svinců | Zdroj: ČTK

Více Českému rozhlasu řekla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů: "V okamžiku, kdy jednotky přijely na místo, byl ultralight zcela shořelý. Hasiči z něj vyprostili dvě ohořelá těla a předali je policii k identifikaci. Od letadla chytlo i okolní strniště na ploše 50 metrů čtverečních. I to bylo jednotkami uhašeno."

Ředitel jihočeské záchranné služby Marek Slabý uvedl, že lékař mohl na místě pouze konstatovat úmrtí dvou členů posádky, ke kterým došlo pravděpodobně následkem mnohačetných poranění a těžkých popálenin.

Příčinu havárie zatím policie nezná. Odpoledne mají místo neštěstí zkoumat zástupci Úřadu pro vyšetřování leteckých nehod. Letoun patřil údajně jedné českobudějovické společnosti a mělo jít o seznamovací let. Vyšetřovatelé zatím znají totožnost pouze jednoho ze dvou zemřelých.

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme