Padající slonice zranila divačku v cirkuse

Padající slonice zranila v Ostravě tři diváky cirkusového představení. Během drezúry ztratilo zvíře stabilitu a spadlo mezi obecenstvo. Zranění naštěstí vyvázli pouze s odřeninami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slon

Slon | Foto: Jan Rosenauer

Nehoda se stala ve čtvrtek večer během vystoupení Národního cirkusu Originál Berousek v Ostravě-Porubě.

"Jedna slonice při sloní drezúře ztratila v rámci představení po vzájemném střetu s druhou slonicí stabilitu a částečně se převrátila do obecenstva," popsala nehodu mluvčí severomoravských policistů Soňa Bradáčová.

Lékaři po události v cirkuse ošetřili tři pacienty. Sedmadvacetiletá žena, jíž na nohu spadla zábrana oddělující hlediště od manéže, utrpěla odřeniny. Policie přitom dnes dopoledne uvedla, že žena byla do nemocnice odvezena se zlomeným kotníkem.

Policisté z Ostravy-Poruby případ vyšetřují a snaží se zjistit, zda ošetřovatelé a cvičitelé v cirkuse nezanedbali své povinnosti. Šéf cirkusu Jiří Berousek v rozhovoru pro ČTK pochybení ze strany cirkusu odmítl. Podle něj šlo o drobnou nehodu, po níž se slonice zvedla a program dál pokračoval.

Andrea Brtníková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme