Konec paddleboardů v centru Prahy. Plavební správa je od srpna zakázala

Na paddleboardech se už po Vltavě v centru Prahy lidé neprojedou. Populární vodní sport s prknem a pádlem zakázala Státní plavební správa od 1. srpna. Důvodem je podle ní bezpečnost kvůli velkému množství lodí na Vltavě. Opatření platí mezi plavební komorou Praha-Štvanice a železničním mostem na Výtoni.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paddleboard (ilustrační foto) | Foto: dimitrisvetsikas1969 | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

„Uvedený úsek vodní cesty je zatížen intenzivním provozem zejména osobní lodní dopravy, v lokalitě je také soustředěno stání značného množství velkých plavidel, která zde přistávají a odplouvají z přístavů a přístavišť,“ uvedla Státní plavební správa.

Janek Rubeš: Skutečná Praha je Žižkov a Jižní Město, ne Staromák s trdelníky a počmáraná Lennonova zeď

Číst článek

„Při plavbě paddleboardů reálně hrozí vznik rizikových situací, zejména při potkávání a křížení směrů plavby s velkými plavidly nejsou vůdci paddleboardů v intenzivním provozu schopni dodržovat pravidla plavebního provozu. To vede k ohrožování bezpečnosti tohoto provozu a jeho účastníků, včetně uživatelů paddleboardů samotných,“ vysvětlila Státní plavební správa.

Na vyloučené úseky upozorní zákazové značky. Pokud paddleboardisté novou vyhlášku poruší, hrozí jim od plavebního úřadu pokuta. Vltavu pak budou hlídat policisté.

„V případě, že strážníci z Poříčního útvaru zjistí, že je tento zákaz ze paddleboardisty porušen, přestupek oznamují Státní plavební správě k dořešení. Státní plavební správa poté uděluje i sankce,“ sdělila deníku Echo24 mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Zákaz pivních kol od srpna platit nezačne, ministerstvo obdrželo námitku

Číst článek

Zákaz pro paddleboardisty se pak netýká zdrže Staroměstského jezu – lidé tedy můžou i dál na prkna na Vltavu vyrazit v okolí Dětského, Střeleckého a Slovanského ostrova.

Podle primátorova náměstka pro dopravu Adama Scheinherra za Praha Sobě by ale opatření měla směřovat spíše k regulaci lodí na Vltavě.

Chtěl bych, abychom se teď zaměřili spíše na omezení lodí, kterými je tady v Praze Vltava zatížená, nebo na pivní lodě. Myslím, že na řeku ve městě patří přívozy a lodě městské hromadné dopravy, lodičky, paddleboarding a další sporty a až potom nejnutnější větší lodní doprava,“ uvedl Scheinherr pro iROZHLAS.cz.

Paddleboarding patří mezi populární vodní sporty. Člověk stojí nebo klečí na prkně a pádluje. Sport pochází z Havaje.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme