Padl teplotní rekord; vedro si vyžádalo další oběti

V Českých Budějovicích padl ve tři hodiny odpoledne teplotní rekord. Meteorologové tam naměřili 34,2 stupně Celsia a předpokládají, že teplota bude ještě stoupat. Padl tak rekord z roku 1950, kdy se rtuť teploměru vyšplhala na 32 stupňů Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osvěžení ve fontáně | Zdroj: ČTK

Horké počasí si ale vybralo další oběti. Zřejmě na srdeční kolaps zemřel v Hranicích na Moravě třiašedesátiletý cyklista. Muže nalezli lidé už bez známek života. Přímo na ulici včera v Plzni zkolaboval jednaosmdesátiletý muž. I přes okamžitou pomoc lékařů zemřel.

Plzeňští záchranáři také vyjížděli k jednomu z obchodů, kde zůstalo ve vedru v uzamčeném autě malé dítě. Podle mluvčí městské policie Pavly Vaníkové může být jednatřicetiletá matka trestně stíhána za týrání svěřené osoby.

"Když přijeli strážníci na místo, zjistili, že v autosedačce je malá, asi dvouletá holčička a nereaguje na klepání na okno. Dítě bylo zpocené, zarudlé barvy, dech nebyl na pohled zřetelný. Řidič vozu se v blízkosti nenacházel a svědci uváděli, že je tam asi třicet minut. Proto se strážníci pokusili rozbít okno zadních dveří. Děvčátko otevřelo oči a začalo se hýbat. V té chvíli přišla k vozu matka dítěte, odemkla vozidlo a podala mu tekutiny. Na místo dorazila i rychlá záchranná služba a matku i s dítětem převezla do nemocnice na vyšetření," upřesnila mluvčí.

Monika Červená Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme