V noci na neděli řidiči neprojedou přes Palackého most, správa komunikací provede zátěžové testy

Pražská Technická správa komunikací (TSK) provede zátěžové testy na Palackého mostě mezi Podskalím a Smíchovem. Testy jsou součástí celkové diagnostiky mostu před jeho plánovanou rekonstrukcí. Kvůli testu bude most uzavřen v noci na neděli a následně z neděle na pondělí. Uzavírka bude platit vždy od 22.00 do 04.50.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tramvaje i automobily budou muset jezdit po objízdných trasách. Náhradní autobusová doprava nebude zavedena. Další testy provede na mostě TSK o víkendu 8. a 9. června. Takzvané statické zatěžovací zkoušky spočívají v tom, že se jednotlivé části konstrukce podrobí zatížení, které zjistí její stav.

Pouze osobní auta a jen jedním pruhem. Pražské technické služby otevřely most u Vltavské

Číst článek

Na mostě provedou odborníci také hloubkové sondy na celkem devíti místech na vozovce a jeden šikmý vrt z podskalské náplavky. V rámci diagnostiky už most prozkoumali potápěči, průzkum ukázal, že pilíře nejsou podemlety.

Řidiči budou muset jet po objízdné trase. Ta povede po Rašínově nábřeží přes Jiráskovo náměstí a Jiráskův most do Zborovské. V opačném směru pak přes Hořejší nábřeží a dále přes Jiráskův most na Rašínovo nábřeží.

Náhradní trasy

Po objízdných trasách budou muset jezdit rovněž tramvaje. Linky číslo 5 a 94 pojedou mezi Lazarskou a Andělem přes Národní třídu a most Legií na Újezd a odtud dále k Andělu. Po stejné objízdné trase pojedou i linky 10 a 16. Tramvaj číslo 7 pojede z Palackého náměstí do Myslíkovy a přes Národní třídu a Újezd k Andělu.

Palackého most je jeden z pražských mostů, které jsou ve špatném stavu, a město plánuje jejich celkovou rekonstrukci. Diagnostiku TSK nechává dělat i u dalších mostů. Problémy se stavem mostů se v Praze řeší dlouhodobě, předloni se zřítila lávka v Troji. Kromě Palackého se nyní zkoumá Hlávkův most a most Legií, které jsou rovněž ve špatném stavu. Diagnostika a dopravní omezení čekají i Barrandovský most a Lanový most na Jižní spojce. Špatně je na tom také Libeňský most, kde město připravuje rekonstrukci. Práce by měly začít letos.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme