Palestinský velvyslanec zraněním podlehl. Výbuch způsobilo zřejmě neodborné zacházení s trezorem

Podle policejního prezidenta Martina Červíčka palestinský velvyslanec Džamál al Džamal podlehl zraněním, která utrpěl při dnešním výbuchu, ke kterému došlo před polednem v jeho nové rezidenci. Červíček to uvedl v České televizi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palestinský velvyslanec Džamál al Džamál | Zdroj: ČTK

K výbuchu došlo v nové rezidenci v pražské ulici Internacionální krátce před polednem. V domě byla rodina velvyslance.

Záchranná služba z místa výbuchu transportovala Džamála al Džamala do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích ve vážném stavu, který vyžadoval uvedení do umělého spánku. Velvyslanec utrpěl zranění hrudníku, břicha a hlavy. Mluvčí velvyslanectví El Fahel Nabíl ještě informoval, že velvyslanec je sice ve vážném, ale nikoli život ohrožujícím stavu.

Jeho zranění ale nebyla slučitelá se životem, jak řekl v České televizi vedoucí chirurgie Ústřední vojenské nemocnice Daniel Langer. „Při primárním ohledání se nedala tato prognóza stanovit, nicméně potom ten průběh nasvědčoval tomu, že poranění nebyla opravdu slučitelná se životem,“ řekl Daniel Langer.

Velvyslanec v nemocnici svým zraněním krátce před 16. hodinou podlehl.

Z místa výbuchu byla převezena k ošetření do motolské nemocnice i velvyslancova žena, která byla ve velkém stresu a zřejmě se i nadýchala zplodin. Manželka je již v pořádku, stejně jako velvyslancův syn.

Velvyslanec se funkce oficiálně ujal 11. října loňského roku.

Palestinský velvyslanec byl vážně zraněn při výbuchu ve svém bytě v Praze Suchdole

Číst článek

Policie již vyloučila teroristický útok jako příčinu výbuchu na ambasádě.

„V současné době můžu říct, že neexistuje jediná indicie, která by nasvědčovala tomu, že došlo k teroristickému útoku, nebo k jinému způsobu útoku na osoby, které se pohybovaly v těch prostorech,“ uvedl v České televizi policejní prezident Martin Červíček.

Vyloučení možnosti teroristického útoku potvrdila i policejní mluvčí Andrea Zoulová. Pravděpodobnou příčinou výbuchu byla nedbalostní manipulace s bezpečnostním systémem trezoru v jedné z obytných místností. Zmíněný trezor nebyl otevřen téměř čtvrt století a velvyslanec se ho zřejmě snažil otevřít.

Policisté i nadále pokračují v prohlídce budovy ambasády.

Eva Rajlichová, Martin Karlík, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme