Památky v Babiččině údolí může opět získat stát

Památky v Babiččině údolí v Ratibořicích na Náchodsku zřejmě vyvlastní stát. K tomuto závěru došel na základě šetření Krajský úřad Královéhradeckého kraje. Objekt panského dvora a další nemovitosti jsou v katastrofálním technickém stavu a hrozí jejich zřícení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Babiččino údolí

Majitel staveb na úřední výzvy nereagoval. Přestože dopis putoval do místa bydliště na Slovensku, dosavadní majitel památek v Ratibořicích František Wolf si ho nevyzvedl a k jednání se nedostavil. Komise konstatovala, že Wolf nesplnil nařízené stavební úpravy ani v jednom ze dvanácti bodů.

Krajský úřad Královéhradeckého kraje věc tedy předá ministerstvu kultury, které dotyčné práce nařídí vykonat a vzniklé náklady naúčtuje dosavadnímu majiteli. Pokud ministerstvo uplatní předkupní právo, bude památky v Babiččině údolí opět vlastnit stát.

Wolf v Ratibořicích vlastní několik objektů, například Panský dvůr, Panský hostinec, původní obytnou a hospodářskou část zámku a také takzvanou Panklovnu, kde se svými rodiči žila Božena Němcová, která ve svém díle Babička proslavila celé údolí.

Milan Kopp, Dana Voňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme