Pan Vladimír se díky dárku od Ježíškových vnoučat bude opět cítit jako šachový mistr

Projekt Českého Rozhlasu Ježíškova vnoučata znají i v Domově pro seniory v Kytlicích na Děčínsku. Většině tamních klientů schází ke spokojenosti jen malé věci, které jim ale udělají obrovskou radost. Ježíškova vnoučata ale plní i méně obvyklá přání – jako třeba milovníkovi šachu, panu Vladimírovi.

Kytlice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pan Vladimír se raduje z dárku - nových šachových hodin | Foto: Daniela Pilařová | Zdroj: Český rozhlas

„Byly to šachové hodiny, protože pan inženýr býval aktivním a závodním šachistou. Hrával krajský přebor v Praze,“ říká sociální pracovník domova pro seniory Jakub Horák. Šach s panem Vladimírem dnes hraje on a jeho kolega.

Zabijačka splněným snem seniorů. 'Přání bylo tak šílené, že jsem neodolal,' říká Ježíškovo vnouče

Číst článek

Podle Horáka pán Vladimír své partnery ve hře pořád poráží. „To se stává celkem pravidelně,“ říká. Pro pravidelné šachisty ale prý partie bez šachových hodin nejsou úplně ideální. Jedny tedy panu Vladimírovi zaslala Denisa Poživlová z Litvínova.

„No to je úžasný,“ těší se 74letý Vladimír, zatímco uklízí nové šachové hodiny do krabičky. Položí si je na sešit s notami a koledami. Hodiny ale provětrá hned odpoledne. Pod stromeček prý už nepočkají.

Daniela Pilařová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme