Papež František dostal pozvání na Velehrad. O návštěvě prý bude uvažovat

Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt dnes ve Vatikánu předal papeži Františkovi dopisy od prezidenta Miloše Zemana a kardinála Dominika Duky. Oba zvou hlavu římskokatolické církve na letošní cyrilometodějské oslavy na Velehradě. Vatikán ovšem už minulý týden oznámil, že papež letos navštíví jen Brazílii.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František obdržel během generální audience pozvání na Velehrad (ilustrační foto)

Papež František obdržel během generální audience pozvání na Velehrad (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Podle Forejta papež za pozvání na oslavy1150. výročí od příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu poděkoval a uvedl, že si je vědom důležitosti jubilea. O návštěvě prý bude uvažovat.

„Svatý otec na to předání reagoval velmi spontánně, velmi přátelsky. Ale on sám v tom našem rozhovoru poprvé vyslovil jméno Velehrad. Bylo vidět, že je o té věci velmi dobře informován,“ přiblížil Forejt.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt doručil papeži Františkovi pozvání na Velehrad

S papežem se Forejt setkal během generální audience na Svatopetrském náměstí. Zaujala ho především spontánnost, s jakou František vystupoval.

„Je velice přátelský, přistoupí k vám, co nejblíže to jde. Drží vás během rozhovoru za ruku, má velice přátelský úsměv a klidné oči,“ dodal.

Tomáš Bystrý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme