Pardubice kvůli liknavosti úředníků nestihnou dostavět školky

Pardubický magistrát se chystá oznámit, kdo je zodpovědný za prostoje ve vyřizování stavebního povolení, a tím za nepovolené dostavby několika mateřských škol. Stavební práce musel zastavit a v září kvůli tomu nebude mít dostatek míst pro všechny děti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Středočeské obce už ví, jak vyřešit nedostatek volných míst ve školkách | Foto: Pavel Pavlas

Úředníci měli na vyřízení stavebního povolení tři měsíce, nic však neudělali. Kandidátů na viníky je hned několik. Mezi nimi i náměstek primátora Alexandr Krejčíř, který má na starosti oblast investic, nebo Jiří Čáň, jehož odbor majetku a investic měl povolení na starosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Drahomíra Bačkorová o černých stavbách školek v Pardubicích

Primátor Jaroslav Deml naznačil, že kvůli přerušení výstavby školek možná nebude pro všechny děti v září místo. Magistrát bude muset hledat náhradní řešení. „Musíme se lidem omluvit za tuto situaci, která vznikla vinou nepřipravenosti,“ přiznává Deml.

Pardubický magistrát začal kvůli nedostatku místa stavět tzv. modulované systémy školek, neboli montované dostavby. Ty se nakonec staly dalším případem černých staveb ve městě. Nedávno otevřené logistické centrum bylo označované jako největší černá stavba u nás.

Lucie Maňourová, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme