Pardubice sevřelo náledí, zastavila se kvůli němu i městská hromadná doprava

Městskou hromadnou dopravu v Pardubicích v pondělí kolem 18.30 ochromilo náledí. Kvůli němu musely zastavit autobusy a trolejbusy na všech linkách. Do ulic následně vyjely sypače a situace se postupně začala vracet do normálu.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pardubice sevřelo náledí, dopravní podnik zastavil autobusy a trolejbusy. | Foto: Josef Ženatý | Zdroj: Český rozhlas

„Provoz městské hromadné dopravy jsme v osm hodin večer částečně obnovili, ale jen na páteřních trasách, které byly alespoň trochu sjízdné,“ upřesnil pro Radiožurnál ředitel pardubického dopravního podniku Tomáš Pelikán, zároveň radní města za Sdružení pro Pardubice.

Sníh a vítr v Česku kácel stromy a komplikoval dopravu. Bez elektřiny bylo sedm tisíc odběratelů

Číst článek

„Nicméně stále se nám vyskytují v systému městské hromadné dopravy spoje, které mají hodinu nebo téměř dvě hodiny zpoždění a nejsou schopny se dostat dál,“ doplnil.

V Pardubicích jsou pak podle Pelikána místa, která zůstávají nepřístupná i sypačům. Podobný výpadek nebyl podle něj v Pardubicích velmi dlouho. „Přiznám se, že za posledních deset let se taková situace na území celého města nestala,“ uvedl Pelikán.

A dodal, že budou dělat vše pro to, aby ráno linky městské hromadné dopravy fungovaly už na sto procent. Garantovat to ale podle něj nelze.

Uježděná vrstva sněhu

Pardubická hromadná doprava se zastavila kolem pondělní půl sedmé hodiny večrní. „V 18.35 byla zastavena kompletně doprava v celých Pardubicích. Všechny vozy v zastávkách, případně tam, kde zůstaly stát, pod kopcem nebo na kopci. Všechno stojí do odvolání, zatím nevíme, kdy to zprůjezdníme,“ uvedl dispečer Dopravního podniku města Pardubic Petr Mates.

Zastavení dopravy předcházelo husté sněžení. Když se sněhová vrstva ujezdila, začala namrzat a silně klouzat. Žádná nehoda autobusu či trolejbusu se nestala. „S ohledem na bezpečnost jsem si to neriskl a vydal pokyn k zastavení dopravy,“ uvedl dispečer.

Informaci pro cestující dopravní podnik zveřejnil na facebooku a na světelných tabulích ve městě. Tímto způsobem opět oznámí i opětovné spuštění dopravy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme