Pardubická kardiologie má již deset infikovaných zdravotníků. Původ nákazy je zatím neznámý

Počet zdravotníků nakažených novým typem koronaviru na kardiologickém oddělení Pardubické nemocnice se zvýšil na deset, zdroj nákazy hygienici zjišťují trasováním. Serveru iROZHLAS.cz to řekla mluvčí nemocnice Kateřina Semrádová. O výskytu onemocnění v nemocničním zařízení informovala média v úterý. Oddělení nyní funguje pouze v omezeném provozu.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pardubická nemocnice | Zdroj: Pardubický kraj

Mezi nakaženými je podle nemocnice i jeden lékař. „Dnes ráno nám vyběhly další testovací cykly a počet zdravotníků se zvýšil o jednoho a počet pacientů o dva. V tuhle chvíli máme nakažených deset zdravotníků - z toho jednoho lékaře, a osm pacientů,“ řekla serveru iROZHLAS.cz mluvčí Pardubické nemocnice Kateřina Semrádová s tím, že všichni nakažení zaměstnanci jsou z kardiologického oddělení. „Původ nákazy zatím neznáme, šetří ho hygiena,“ dodala.

K úmrtí sestry z Thomayerovy nemocnice přispěl stres, myslí si její vedoucí

Číst článek

Poté, co se onemocnění COVID-19 potvrdilo u pracovníků i pacientů kardiologie, byl provoz celého oddělení výrazně omezen a izolován. „Je tam část personálu, která má předepsané ochranné pomůcky a pečuje o pacienty,“ vysvětlila.

Podle Semrádové vychází přijatá opatření z pandemického plánu. Další nařízení, která by souvisela s přítomností nákazy v nemocnici, zatím zavedena nebyla. „Nakažení jsou doma. Podle mých informací mají lehčí průběh nemoci,“ doplnila Semrádová.

Na kardiologickém oddělení pracuje asi 150 zaměstnanců, z toho 32 lékařů, další jsou sestry a pomocný personál. V Pardubickém kraji je ke středečnímu datu 108 nakažených novým typem koronaviru, v úterý bylo na infekčním oddělení nemocnice v Pardubicích hospitalizováno s onemocněním COVID-19 celkem 6 pacientů.

Dominika Kubištová, Tomáš Zrůst Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme