Pardubická policie obvinila muže z vraždy malého syna. Přiznal se a soud ho poslal do vazby

Pardubický soud poslal čtyřicetiletého muže ve středu dopoledne po krátkém jednání do vazby. Policie jej už předtím obvinila z vraždy jeho malého syna. Tragédie se stala v Pardubicích v noci na pondělí, příčinou smrti chlapce bylo bodné zranění, muž se k činu přiznal. Podle mluvčí krajské policie Markéty Janovské hrozí obviněnému v případě odsouzení 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž, který se přiznal k vraždě syna v Pardubicích, jde do vazby (ilustrační snímek) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Čtyřicetiletý muž u soudu novinářům řekl, že nebyla jiná cesta. „Nebyla jiná cesta než tohle udělat. Nikdy jsem nebyl tak klidný,“ řekl zadržený novinářům na otázku, jestli si je vědom toho, co udělal.

Soud uložil bratrům z Nizozemska pět a šest let vězení za napadení číšníka v Praze

Číst článek

K soudu muže přivedlo pět policistů. Při příchodu měl na rukou pouta a na očích červené brýle podobné lyžařským, které mají snížit možnost jeho identifikace. V soudní síni byl zhruba půl hodiny. Odcházel už bez brýlí.

Bodné zranění

Soudce Karel Gobernac ho na žádost státní zástupkyně poslal do vazby. „V rámci vazebního zasedání obviněný nevypovídal, pouze pasivně seděl. On se ke skutku podrobně vyjádřil v přípravném řízení u policie, tam se přiznal,“ řekl.

„Vyhověl jsem návrhu krajské státní zástupkyně, aby nemařil další průběh trestního řízení a nepokračoval v trestné činnosti,“ dodal soudce.

Policejní mluvčí Markéta Janovská upřesnila, že příčinou smrti chlapce bylo bodné zranění. „Motiv jeho jednání je předmětem dalšího vyšetřování,“ uvedla.

Tragédie se stala v noci na pondělí v Pardubicích. Policisté na místo vyjeli kolem 3.00. Původně byla do domu přivolána záchranná služba k dospělému muži. Zdravotníci na místě nalezli dítě v bezvědomí.

Ani po téměř hodinové resuscitaci se nepodařilo obnovit srdeční činnost.

ba, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme