Sedm zraněných při požáru v pardubické věznici. Jednoho z nich záchranáři uvedli do umělého spánku

V jedné z cel pardubické věznice začalo dopoledne hořet. Zraněno bylo sedm lidí, především se nadýchali kouře. Jeden z pacientů je ale vážně popálený a musel být uveden do umělého spánku. Podle mluvčí věznice Dany Šolcové utrpěl popáleniny jeden z odsouzených, ostatní zranění jsou příslušníky vězeňské stráže.

Pardubice (Aktualizováno: 11:54 10. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Zdroj: Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy

Požár vypukl kolem půl deváté na jedné z cel. „Při příjezdu hasičů už byl požár téměř uhašený. Hasiči evakuovali další lidi od místa požáru,“ řekl operační důstojník krajských hasičů.

Jeden pacientů byl vážně zraněn. Záchranáři ho museli uvést umělého spánku, připojit na umělou plicní ventilaci a monitor srdeční akce.

„Na místě bylo zraněno celkem sedm osob, z toho jedna těžce popáleninami a inhalačním traumatem. Po zajištění dýchacích cest musela být letecky transportována do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady,“ řekl Českému rozhlasu Pardubice mluvčí pardubických záchranářů Aleš Malý.

„Ostatní posádky rozvozily zraněné do nemocnic v Pardubicích a Chrudimi,“ dodal Malý.

Policie na místo vyslala hlídky, nicméně uvnitř nebyly. „Celé si to řešila vězeňská služba. Vyžádala si našeho technika, který je na místě. Víc informací zatím nemám,“ řekla ČTK mluvčí policie Dita Holečková.

Honza Ptáček, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme