VIDEO: Policie odhalila v Pardubicích ilegálně otevřenou hospodu. Měla zalepená okna

Strážníci a policisté v Pardubicích objevili tajně otevřenou hospodu. Podnik měl zalepená okna a vchody zakryté dekami nebo záclonami. Ve chvíli, kdy šli situaci zkontrolovat policisté, se několik hostů pokusilo o útěk přes kuchyň a provozní prostory. Přesto policisté a strážníci chytili osm osob.

Pardubice Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strážníci a policisté v Pardubicích objevili tajně otevřenou hospodu.

Strážníci a policisté v Pardubicích objevili tajně otevřenou hospodu. | Zdroj: Koláž iROZHLAS

Do hospody na pardubickém sídlišti Dukla se vcházelo přes dveře ubytovny. Zákazníci museli podle zprávy policie nejprve zavolat na telefonní číslo pro rozvoj jídla, a teprve poté se přes dvojité dveře dostali do prostoru provozovny. Navenek se tak zdálo, že se uvnitř nic neděje.

Pardubičtí strážníci jeli na místo ověřit informace o tom, že podnik už funguje delší dobu. Ve chvíli, kdy na dveře zaklepali, ale okamžitě zhasla světa a přestala hrát hudba. Někteří hosté se také snažili před kontrolou utéct, ať už přes kuchyň nebo provozní prostory. U druhého východu ovšem čekala další policejní hlídka.

Jak vyplývá z videa, policisté při kontrole našli několik účtů, nedopitých piv, ale také přísedící štamgasty. Ačkoliv se někteří snažili tvrdit, že jsou v budově ubytovaní, ani provozní nedokázal tento fakt potvrdit. Všichni hosté měli navíc podle policie trvalé bydliště v blízkém okolí hospody.

Policie během kontroly chytila osm osob. Případem se bude nyní zabývat správní orgán. I kdyby byl podnik otevřený jen pro ubytované hosty, policisté přijeli po deváté hodině, kdy už měl být podle vládních opatření zavřený.

Vládní opatření nařizující dočasné uzavření restaurací, barů a klubů platí od středy 14.října. Výjimku mají pouze výdejní okénka a hotelové restaurace, i ty ovšem musí zavřít do 20. hodiny večer.

Celkově se v Pardubickém kraji od začátku epidemie nakazilo koronavirem přes 11 tisíc lidí. Aktuálně nemocných je 7268, 72 lidí zemřelo.

btk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme