Na pardubické kardiologii je již 21 zdravotníků s nemocí COVID-19, oddělení se do úterý uzavírá

Počet zdravotníků kardiologického oddělení Pardubické nemocnice s prokázanou nemocí COVID-19 vzrostl z deseti na 21, tři jsou lékaři. Oddělení se uzavírá. Nové nakažené odhalilo další kolo testování po pěti dnech od prvního odběru vzorků, řekla mluvčí společnosti Nemocnice Pardubického kraje Kateřina Semrádová.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pardubická nemocnice | Foto: Pardubický kraj

„Kardiologické oddělení bude uzavřené, zůstane fungovat kardiologická ambulance. V omezeném režimu se oddělení opět otevře v úterý,“ uvedla Semrádová.

Použití krevní plazmy uzdravených není plošné řešení, chceme mít lék, říká náměstek Prymula

Číst článek

Pacienti, kteří vyžadují specializovanou péči, budou převezeni do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Ostatní se přemístí na interní oddělení Pardubické nemocnice. Počet pacientů nakažených COVID-19 není jasný. Ve středu jich bylo osm, v současnosti se testují znovu.

Druhé testování zdravotníků oddělení ještě pokračuje, počet nakažených může vzrůst. „Zbývá ještě otestovat přibližně 70 zaměstnanců,“ uvedla Semrádová. Všichni zdravotníci mají lehčí průběh onemocnění a jsou v domácí izolaci.

O nákaze na kardiologii nemocnice poprvé informovala v úterý, kdy bylo asi ze 140 pracovníků oddělení nakažených devět včetně jednoho z tří desítek lékařů. V té době oddělení zajišťovalo urgentní péči na polovině kapacity, výrazně byl omezen rozsah standardní lůžkové péče.

Pardubická kardiologie má již deset infikovaných zdravotníků. Původ nákazy je zatím neznámý

Číst článek

Pozitivní výsledek testy zjistily i u jednoho lékaře Chrudimské nemocnice. Zařízení nyní řeší přesun pacientů v karanténě. „Pro zajištění chodu a příjmu nových pacientů je nutné mít připravený takový prostor, v němž nebudou do kontaktu přicházet nově příchozí pacienti s těmi, kteří jsou v karanténě,“ uvedla Semrádová.

V Pardubickém kraji byla podle posledních údajů nemoc COVID-19 prokázána zatím u 150 lidí, dva se již vyléčili. Dva pacienti zemřeli, oběma bylo více než 60 let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme