Pardubická nemocnice připustila chybu. Její lékaři dostali výtky kvůli zanedbání péče o novorozence

Lékaři a primář novorozeneckého oddělení Pardubické nemocnice dostali výtky kvůli trvalému poškození zdraví dítěte. Zřejmě zanedbali péči, nepodali dítěti včas antibiotika, kvůli tomu si ponese trvalé následky. Při prověření případu nemocnice zjistila, že mohl nastat nesoulad mezi doporučeným a realizovaným odborným postupem, řekla v pátek novinářům oblastní ředitelka pro zdravotní služby Pardubické a Chrudimské nemocnice Štěpánka Fraňková.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Akutní příjem | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Dotčeným lékařům byl vytčen možný nesoulad, primáři byl vytčen management celé události,“ uvedla Fraňková. Primář nenahlásil celou událost jako nežádoucí a neinformoval o ní vedení Pardubické nemocnice. Dotazy novinářů v pátek nemocnice nepřipustila.

Pardubická nemocnice nabídla zálohu šest milionů rodině chlapce, který zkolaboval po operaci mandlí

Číst článek

Jak uvedla některá média, nemocnice neprovedla včas u novorozence odběr krve a všechny potřebné testy. Kvůli tomu se u dítěte rozvinula sepse, nastalo krvácení do mozku. Nemocnice chybu připustila a na žádost rodiny jí vydala zdravotnickou dokumentaci případu.

Věcí bude zabývat i policie kvůli možnému zanedbání péče.

„Čekáme na znalecké posudky a zaslali jsme dopis dotčeným rodičům, kde jsme projevili obrovskou lítost nad nešťastnou událostí a nabídli jsme jim pomoc a osobní jednání,“ řekla Fraňková.

Ženu, které se děvče narodilo, před porodem odmítly přijmout nemocnice v Rychnově nad Kněžnou a Hradci Králové. Podle společnosti Nemocnice Pardubického kraje by ke zdravotním komplikacím nemuselo dojít v případě normálního transportu a včasného podání antibiotik před porodem. Žena trpěla streptokokovou infekcí, která se přenesla i na dítě.

Pardubická nemocnice také čelí obvinění kvůli pooperačním komplikacím malého chlapce v roce 2017, který následně zůstal v takzvaném bdělém kómatu. Obviněni jsou i lékařka a dvě zdravotní sestry z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Rodina požaduje po nemocnici 22 milionů korun, zdravotnické zařízení jí nabídlo šest milionů korun jako zálohu, což akceptovala.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme