Pardubicko pomůže otřesené Itálii i rodinám pardubických studentů

Pardubický kraj poskytne okamžitou pomoc rodinám, které při ničivém zemětřesení v italské Aquile přišly o své sedmnáctileté děti. Pondělní zemětřesení si vyžádalo dvě oběti z tříčlenné skupinky českých studentů, kteří v doprovodu ředitelky Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích odjeli na krátkodobou studijní stáž.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři se psem | Foto: AFP

Hlubokou lítost nad tragédií a poděkování ředitelce školy za její osobní statečnost na místě události, vyjádřil hejtman pardubického kraje Radko Martínek.

"Je to obrovská tragédie. Jednak tragédie těch rodin a školy, protože to bohužel postihlo naši školu. Je to také tragédie našeho spřáteleného regionu v Itálii. My bychom chtěli vyjádřit upřímnou soustrast všem postiženým a chceme také reálně pomoci. To znamená postiženým rodinám našich studentů poskytneme okamžitou bezprostřední pomoc, stejně tak škole. Pokud se týká regionu, máme představu, že poskytneme zhruba milion korun na obnovu Aquily."

Třetí účastník stáže vyvázl s lehkými zraněními a vrátil již se do České republiky.

Ondřej Wolf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme