Parkanová varuje před ukvapeným odvoláním Benešové

Do sporu mezi nejvyšší státní zástupkyní Marií Benešovou a ministrem spravedlnosti Pavlem Němcem se vložila i předsedkyně ústavněprávního výboru sněmovny Vlasta Parkanová z KDU-ČSL. Varuje před ukvapeným odvoláním Benešové. Pokud nebude vláda postupovat obezřetně, mohlo by to mít vliv i na hlasování o její důvěře, dodává Parkanová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlasta Parkanová | Foto: Jan Rosenauer

"Samozřejmě, že nejsem žádným vyděračem a nikomu, ani vládě, nechci vyhrožovat jenom proto, že v tuto chvíli je můj hlas důležitý pro vyslovování důvěry vládě. Ale skutečně si neumím představit, že by vláda rozhodla ukvapeně bez toho, aniž by obě strany dostaly dostatečný prostor k tomu, aby obhájily svá stanoviska. Takové rozhodnutí by mi přišlo velmi nedůvěryhodné," řekla Parkanová.

Rozhodla se proto uspořádat jednání, kterého se zúčastní ministr spravedlnosti Pavel Němec a nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová. Ti se ocitli ve sporu kvůli obvinění Benešové, že ministr ovlivňuje některé kauzy. Setkání se uskuteční příští týden a Vlasta Parkanová na něm chce dát prostor oběma účastníkům.

"Co bude přesně obsahem jednání ústavněprávního výboru, to v tuto chvíli nemůžu konkrétně říct. Hlavním cílem bude vyslechnout jak ministra spravedlnosti tak nejvyšší státní zástupkyni a dát jim oběma dostatečný časový prostor k tomu, aby obhájili některá svá stanoviska, která se skrze média jeví jako znepokojivé informace. Další vývoj, jakým způsobem se k tomu ústavněprávní výbor postaví, v tuto chvíli nemůžu předjímat," dodala Parkanová.

Julie Rákosová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme