Parlament zřejmě vyzve Hodače k rezignaci

Už několik hodin se poslanci přou o výklad krize v České televizi a o způsoby jejího řešení. Dosavadní rozprava potvrdila, že zástupci ODS většinou stojí na straně vedení ČT v čele s Jiřím Hodačem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanci čtyřkoaličních stran naopak volají po přijetí výzvy k Hodačově rezignaci a podporují postup stávkujících televizních zaměstnanců. Hodačův odchod považuje za východisko také většina sociálních demokratů. Komunisté se zatím diskuse příliš neúčastní. Pro Hodačův odchod se vyslovili předsedové KDU-ČSL a Unie svobody Jan Kasal a Karel Kühnl a usnesení v tomto smyslu podpořil i klub sociálnědemokratických poslanců.

Sněmovna by se podle předsedy Unie svobody Karla Kühnla měla postarat o důsledné odpolitizování všech mediálních rad. Kühnl to prohlásil během mimořádné schůze dolní komory parlamentu, která už za týden projedná novelu zákona o veřejnoprávních médiích. Ta předpokládá, že členy Rady České televize a Českého rozhlasu nemohou navrhovat politické strany, ale volit je bude poslanecká sněmovna. To podle Kühnla nestačí.

Naděžda Hávová, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme