Parlament zřejmě vyzve Hodače k rezignaci

Už několik hodin se poslanci přou o výklad krize v České televizi a o způsoby jejího řešení. Dosavadní rozprava potvrdila, že zástupci ODS většinou stojí na straně vedení ČT v čele s Jiřím Hodačem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanci čtyřkoaličních stran naopak volají po přijetí výzvy k Hodačově rezignaci a podporují postup stávkujících televizních zaměstnanců. Hodačův odchod považuje za východisko také většina sociálních demokratů. Komunisté se zatím diskuse příliš neúčastní. Pro Hodačův odchod se vyslovili předsedové KDU-ČSL a Unie svobody Jan Kasal a Karel Kühnl a usnesení v tomto smyslu podpořil i klub sociálnědemokratických poslanců.

Sněmovna by se podle předsedy Unie svobody Karla Kühnla měla postarat o důsledné odpolitizování všech mediálních rad. Kühnl to prohlásil během mimořádné schůze dolní komory parlamentu, která už za týden projedná novelu zákona o veřejnoprávních médiích. Ta předpokládá, že členy Rady České televize a Českého rozhlasu nemohou navrhovat politické strany, ale volit je bude poslanecká sněmovna. To podle Kühnla nestačí.

Naděžda Hávová, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme