Nenošení respirátorů a kupčení s hlasy. Policie prošetřuje oznámení volebních přestupků

Policie při volbách zjistila desítky porušení protiepidemických opatření a má zatím dvě oznámení o možném kupčení s hlasy, ze Slaného a Ostravska. V Brně se zabývala anonymním ohlášením bomby ve volební místnosti, které se nepotvrdilo. Vyplývá to z vyjádření policie na twitteru a středočeské krajské policejní mluvčí. Dvoudenní volby do sněmovny skončily v sobotu ve 14 hodin.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé museli mít ve volební místnosti zakrytý nos a ústa. Pokud povinnost nedodrželi, členové volební komise po nich místo vydezinfikovali (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: Český rozhlas

Lidé museli mít ve volební místnosti zakrytý nos a ústa. Pokud povinnost nedodrželi, členové volební komise po nich místo vydezinfikovali. Na některým místech pravidla porušovali přímo i členové volební komise.

„Vyhodnocení opatření k parlamentním volbám: desítky porušení protiepidemických opatření, prozatím dvě oznámení na ‚kupčení‘ s volebními hlasy a jeden anonym týkající se uložení výbušného systému,“ napsala policie na twitteru. „Žádné narušení regulérnosti voleb jsme nezaznamenali,“ podotkla.

Oznámení o údajném kupčení s hlasy prošetřují policisté v jedné z ubytoven ve Slaném na Kladensku. Věc je zatím na začátku a je vedena proti neznámému pachateli, řekla v sobotu mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Podle serveru Romea.cz kdosi nabízel peníze za hlasy pro hnutí ANO. Předseda místní organizace ANO ve Slaném Radek Vondráček vyloučil, že by případné kupčení organizovalo jeho hnutí.

Kolem 14. hodiny policie na twitteru oznámila, že přijala oznámení o možném podezření na kupčení s volebními hlasy v jednom z obvodů na Ostravsku. „Nyní zjišťujeme všechny informace a okolnosti,“ uvedla.

Případů, kdy lidé porušovali opatření proti šíření koronaviru, bylo podle policie v sobotu méně než v pátek. „Kromě toho jsme se v Brně museli zabývat anonymním oznámením o uložení bomby ve volební místnosti. Prověrkou jsme však žádné podobné zařízení nenalezli,“ doplnila na twitteru.

Policisté také v noci kontrolovali pečeti na volebních místnostech, nezjistili ale jejich porušení, napsala policie na twitteru už ráno.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme