Paroubek chce Ratha v čele pražské kandidátky ČSSD

Premiér Jiří Paroubek chce, aby v čele pražské volební kandidátky ČSSD byl ministr zdravotnictví David Rath. Ministr dnes řekl, že pokud takovou nabídku dostane, velmi pravděpodobně ji přijme.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath a Jiří Paroubek | Foto: ČTK

Sociální demokracie podle Paroubka musí sáhnout po silném lídrovi, který uspěje v souboji s pražskou volební jedničkou ODS, předsedou této strany Mirkem Topolánkem.

Proto by premiér Rathovu kandidaturu uvítal. "Myslím si, že v té symbióze s osvědčenými sociálními demokraty typu Stanislava Křečka, Karla Šplíchala, Mirka Svobody, že by to bylo dobré řešení," řekl dnes Paroubek novinářům.

Rath by na případnou nabídku zřejmě kývl. "Pokud vím, tak ta nabídka ještě nezazněla takovou formou, abych v tuto chvíli říkal ano, ne. Pokud zazní, tak si myslím, že je velmi pravděpodobné, že bych se rozhodl pro ano," potvrdil Rath, nestraník, který byl začátkem 90. let členem ODS.

Premiér v minulých týdnech prosazoval do čela pražské kandidátky sociální demokracie nejprve Martina Jahna. Když to vicepremiér pro ekonomiku odmítl, nabídl předseda vlády místo volebního lídra bývalému evropskému komisaři Pavlu Teličkovi. I on ale vedení pražské ČSSD do voleb nakonec odmítl a začalo se spekulovat o Rathovi.

Milada Richterová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme