Paroubek chce v Praze proti šéfovi ODS nasadit Jahna

Premiér a pravděpodobný volební lídr Jiří Paroubek z ČSSD nereagoval na výzvu šéfa nejsilnější opoziční strany Mirka Topolánka, aby spolu za rok svedli volební souboj ve stejném regionu. Šéf ODS uvedl, že bude pravděpodobně kandidovat v Praze. Paroubek chce ale v metropoli jako volební jedničku ČSSD vicepremiéra pro hospodářství a nestraníka Martina Jahna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek v Sedmičce

Jiří Paroubek v Sedmičce | Zdroj: ČTK

"Myslím, že je to člověk, ze kterého může mít ODS strach," řekl premiér na Jahnovu adresu v dnešní Sedmičce televize Nova.

Podle Topolánka budou volby hlavně střetem programů, ale osobní souboj představitelů dvou nejsilnějších stran může ukázat, koho lidé chtějí za premiéra. "Ten souboj je personifikován do našich dvou osob, a proto vyzývám pana Paroubka: pojďte do Prahy, pojďme, personifikujme ten souboj i v těchto volbách," prohlásil Topolánek.

Paroubek poznamenal, že rozhodnutí o tom, kde on sám bude kandidovat, není na něm. "Tyhle věci budou jasné až tehdy, až o tom rozhodne příslušné grémium strany, to znamená ústřední výkonný výbor. Budu kandidovat tam, kde mě strana a lidé v rámci strany postaví a kde to straně přinese největší efekt," uvedl.

Topolánek reagoval, že se Paroubek zřejmě v Praze bojí kandidovat a že z Jahna strach nemá. "Klíčové pro to, jestli Jahn pro nás je, nebo není riziko, je to, co se mu podařilo prosadit," dodal předseda ODS. Připomněl také, že Jahnovy liberální návrhy byly smetány jak ministrem financí a místopředsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou, tak i Paroubkem.

Martin Hromádka, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme