Paroubek je blíž návratu do sociální demokracie. Pražská organizace už mu nebrání

Bývalý premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek má o něco blíže k návratu do své bývalé strany. V pondělí uspěl u pražské organizace, která do této chvíle jeho návratu bránila. Lidovým novinám to potvrdil místopředseda strany Petr Dolínek.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek v roce 2016 | Foto: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„V době volební kampaně mi nepřišlo vhodné, abychom do ní zasahovali a hovořili o bývalém předsedovi strany. Nyní ale nemá smysl bránit nikomu, kdo chce vstoupit do sociální demokracie a být u jejího restartu,“ potvrdil Lidovým novinám pražský poslanec a místopředseda strany Petr Dolínek.

ČSSD už Paroubka nechce, pražská organizace jeho návrat zamítla

Číst článek

Právě pražská organizace zatím Paroubkovi v jeho comebacku bránila. O návrat se bývalý lídr strany pokusil už letos v červnu, tehdy ale krajský výkonný výbor pražské ČSSD návrat neschválil. Ruku pro znovupřijetí do ČSSD nezvedl žádný z členů výboru.

K dokonání návratu ale Paroubek potřebuje i souhlas stranických orgánů Prahy 5. Pak by na řadě bylo potvrzení středočeských sociálních demokratů. Podle stanov strany musí jako jeho původní organizace případný návrat posvětit právě pražská ČSSD.

V červnu se chtěl Paroubek stát členem ČSSD v Cerhenicích na Kolínsku, kde si podal přihlášku do strany. Ke vstupu jej vyzvali přímo členové cerhenické organizace. Bývalý předseda vlády souhlas získal i od okresní kolínské ČSSD. Potřebuje ale i potvrzení od krajského – tedy středočeského – vedení strany. Jejím lídrem je předseda sněmovny a místopředseda strany Jan Hamáček.

Paroubek z ČSSD vystoupil v říjnu 2011 a založil stranu Národní socialisté - levice 21. století (LEV 21), která však ve volbách neuspěla. Z čela LEV 21 Paroubek odešel v roce 2014. V politice se tehdy rozhodl skončit, aby se mohl věnovat rodině, podnikání, akademické činnosti a veřejně prospěšným činnostem.

Paroubek byl v červnu také hostem Interview Plus na stanici Český rozhlas Plus. O svém tehdejším neschválení pražskou organizací se ale odmítl bavit. „Co je ve stanovách, mě úplně nezajímá. Ta organizace asi ví, proč mi členství nabídla,“ řekl, načež po pár dotazech moderátora odešel ze studia.

jra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme