Paroubek jede obhlédnout místo zásahu proti CzechTeku

Premiér Jiří Paroubek se dnes odpoledne vypraví osobně na louky u Mlýnce na Tachovsku, kde se odehrál zásah proti účastníkům CzechTeku. Technoparty poslední červencový víkend policie rozehnala vodními děly, slzným plynem a dělobuchy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Několik příznivců techna rozbilo tábor na louce | Foto: techno.cz

Podle mluvčí premiéra Lucie Orgoníkové se Paroubek v 15:00 sejde se starostou obce Přimda, v jejímž okolí se měla technoparty CzechTek konat, i s místními policisty.

Na schůzce se bude zřejmě hovořit o okolnostech policejního zásahu proti účastníkům technoparty. Paroubek i ministr vnitra František Bublan sklidili kritiku technařů i opozice za způsob, jakým policie akci rozehnala. Politici se hájí, že postupovali podle zákona.

Po střetu mladých lidí s policií zůstal jeden mrtvý, jehož smrt ale se zásahem nesouvisela, a desítky zraněných. Následné masové demonstrace proti postupu policie začínají prorůstat i do předvolebního boje ČSSD a ODS.

Zatímco premiér ze své dovolené jakoby vydal policii pokyn k zásahu, na stranu vyznavačů techna proti policejnímu postupu se postavili občanští demokraté, prezident Václav Klaus i bývalý prezident Václav Havel. Právě ten se dopoledne sešel s ministrem vnitra Bublanem, aby s ním celou záležitost probral.

Martin Hromádka, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme