Paroubek kritizoval Zemana i Klause

Šéf ČSSD Jiří Paroubek se ostře pustil do Miloše Zemana. Předseda nejsilnější opoziční strany, který usiluje o znovuzvolení, ve svém projevu na sjezdu sociální demokracie o Zemanovi například řekl, že z ješitnosti, uraženosti a pomstychtivosti stál na straně poslanců Melčáka a Pohanky, když podpořili Topolánkovu vládu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek | Foto: ČSSD

Kritizoval ho i za veřejné výtky a slovní útoky na jeho nástupce - domnívá se, že tím ztěžoval pozici strany a ubíral jí na preferencích. Místopředsedu ČSSD Zdeňka Škromacha, který je Zemanovým přítelem, to zarazilo: "Já na to mám jiný názor, myslím si, že Jirka Paroubek to nepotřebuje, aby tímto způsobem dehonestoval Miloše Zemana - za situace, kdy tu ani není osobně přítomen, kdy už není členem strany. Myslím, že on to ve své pozici nepotřebuje."

Škromach naopak ocenil Zemanovu spolupráci s předsedou strany Jiřím Paroubkem v kampani před sněmovními volbami, jeho podíl na volebním výsledku a vyslovil politování nad tím, že tato spolupráce nepokračovala i po volbách a naopak vyústila Zemanovým odchodem z ČSSD.

Jiří Paroubek, o jehož znovuzvolení předsedou ČSSD se nepochybuje, chce kvóty pro ženy na kandidátkách, přímou volbu šéfa strany a využití průzkumů popularity při sestavování kandidátních listin. Chce taky prosadit usnesení, že strana nepodpoří při volbě prezidenta Václava Klause. Toho Paroubek považuje za obratného populistu, ideologického dogmatika a duchovního otce "národovecké" a protievropské politiky ODS, který se nechová nadstranicky. Prezidentův mluvčí Petr Hájek Paroubkova slova nekomentoval. Jménem prezidenta promluví na sjezdu ČSSD zítra jeho kancléř Jiří Weigl.

Milan Kopp, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme