Paroubek má za sebou 100 dnů ve funkci premiéra

Prvních sto dnů ve funkci předsedy České vlády má dnes za sebou Jiří Paroubek. Za tu dobu dokázal dostat ČSSD z krize a zaznamenat osobní rekordní vzestupu popularity u veřejnosti. Paroubek se stal premiérem po Stanislavu Grossovi, který odstoupil v důsledku vládní krize, vyvolané nejasnostmi kolem majetku své rodiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek a Marek Belka | Zdroj: ČTK

Po Grossově rezignaci se uklidnila i situace uvnitř vládní koalice ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU. Premiér Paroubek je stále plný pracovního elánu. Chystá na druhou polovinu roku řadu nových zákonů. Za priority své vlády označuje například přijetí euroústavy, hospodářský růst, podporu bydlení a rodin s dětmi, boj proti kriminalitě a nezaměstnanosti a přípravu důchodové reformy.

Paroubek už udělal ve své funkci řadu viditelných kroků. Vyměnil svou první vládní mluvčí, podpořil nejvyšší státní zástupkyni Marii Benešovou v jejím sporu s ministrem spravedlnosti Pavlem Němcem a svolal sérii schůzek kvůli reformě zdravotnictví. V souvislosti s útěkem podnikatele Radovana Krejčíře se vyslovil pro odstoupení policejního prezidenta Jiřího Koláře, který nakonec na funkci rezignoval.

V současné době se očekává jeho reakce na protesty značné části veřejnosti a opozičních politiků k víkendovému zásahu policie proti účastníkům technoparty na Tachovsku. Občané zatím vnímají Paroubka pozitivně. Rostou preference ČSSD a on sám se vyhoupl mezi nejdůvěryhodnější politiky. Věří, že jeho strana bude příští rok sestavovat novou vládu.

Milada Richterová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme