Paroubek nabízí ODS dohodu o předčasných volbách

Šéf sociálních demokratů Jiří Paroubek nabízí premiéru Mirku Topolánkovi dohodu o předčasných volbách. Podle něj by mohly být na podzim příštího roku. Podmínkou ale je - jak upozornil ve vysílání Českého rozhlasu - dohoda mezi ODS a ČSSD.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek | Foto: Marián Vojtek

Jiřímu Paroubkovi by se líbily předčasné volby buď v červnu příštího roku nebo ještě o pár měsíců později - tedy na podzim, kdy se budou konat volby krajské a senátní. I když s návrhem šéf sociálních demokratů přišel jako první, velké šance případné dohodě nedává.

"Myslím, že pan Topolánek takovouto reflexi není schopen provést a bude se pohybovat stále na tom tenkém ledě podpory-nepodpory vládních a dvou nevládních poslanců."

Že je Paroubkova skepse na místě, dokazuje to, jak na jeho výzvu premiér Topolánek pro Český rozhlas reagoval. "Každé nové prohlášení Jiřího Paroubka je třeba vždycky poměřovat jeho známým a příznačným povolebním projevem a většinou nestojí za komentář. Toto jeho nové prohlášení není výjimkou."

Marika Táborská, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme