Paroubek obhájil post šéfa ČSSD

Jiří Paroubek obhájil na sjezdu sociální demokracie v Brně funkci předsedy. Získal šedesát procent hlasů delegátů. Míní, že je to dost silný mandát, aby mohl odstartovat modernizaci ČSSD tak, jak ji před časem vyhlásil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek | Zdroj: ČTK

Jiří Paroubek neměl ve volbě žádného protikandidáta. Volební výsledek považuje za daných okolností za úspěch. Sám ale očekával zisk 60 až 80 procent hlasů delegátů. "Po té palbě, která byla v posledních dnech, na efekt vypočítaná od Miloše Zemana, který chtěl srazit procenta co nejníže, tak takhle to dopadlo, což za daných okolností je úspěch," zhodnotil Paroubek.

Paroubek ve svém projevu dnes odpoledne Zemana tvrdě zkritizoval. Mimo jiné mu vyčetl, že útoky na své nástupce používá jako běžnou pracovní metodu. "Opakovanými veřejnými útoky na tehdejší předsedy sociální demokracie Špidlu a Grosse Miloš Zeman zcela vědomě destruoval jejich politickou pozici, přičemž si musel být vědom, že tím snižuje také volební preference sociální demokracie," řekl Paroubek.

To zarazilo místopředsedu ČSSD Zdeňka Škromacha, který je Zemanovým přítelem. "Mám na to jiný názor. Myslím si, že Jirka Paroubek nepotřebuje, aby tímto způsobem dehonestoval Zemana za situace, kdy tady ani není osobně přítomen, kdy už ani není členem strany. Myslím si, že to ve své pozici nepotřebuje," doplnil Škromach.

Paroubek našel ostrá slova i pro prezidenta Václava Klause. Řekl o něm, že je populista a není nadstranickým prezidentem. Na sjezdu chce navrhnout usnesení, ve kterém vyzve poslance i senátory, aby Klause nepodpořili. Prezidentův mluvčí Petr Hájek tato slova nekomentoval. Jménem prezidenta promluví na sjezdu ČSSD jeho kancléř Jiří Weigel.

Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme